Prečo by mali freelanceri cvičiť jogu II.

Prečo by mali freelanceri cvičiť jogu II.

A prichádza pokračovanie článku o výhodách jogy pre freelancerov. Joga vám totiž neprinesie len päť benefitov 🙂 A obzvlášť prospešná je práve pre freelancerov, skúste jogu cvičiť mesiac a uvidíte. No a zatiaľ zhlboka dýchajte a prečítajte ďalších päť dôvodov, prečo by ste jogu mali zaradiť do svojho každodenného plánu.

6. Vnesie do vášho dňa poriadok

Či už cvičíte ráno doma, aby ste naštartovali svoj deň, alebo chcete stihnúť večernú hodinu jogy o pol šiestej, núti vás to rozdeliť si čas a zadeliť si všetky aktivity, ktoré musíte v daný deň stihnúť. Zároveň vás to prinúti prezliecť sa z pyžama aspoň do teplákov.

7. Prestanete sa zaoberať nepodstatnými vecami

Ak práve robíte drep na jednej nohe s rukami nad hlavou a snažíte sa zhlboka dýchať do brucha, je vám srdečne jedno, či vám odstáva ofina. A toto sa prenesie aj do vášho pracovného života. Proste sa zameriate na to podstatné a menej dôležité veci si budete menej pripúšťať.

8. Upokojíte sa

Nie že by joga nejakým spôsobom od vás odháňala stres alebo neplatiacich klientov, ale vďaka nej sa vás bude stres menej dotýkať. Pravidelným cvičením budete proste menej nervózni, pokojnejší a niekoľkými hlbokými nádychmi dokážete zvládnuť každú krízovú situáciu s chladnou hlavou.

9. Prijmete sám seba

Znie to síce ako klišé, ale je to tak. Je totiž dosť možné, že sa nikdy neudržíte len na rukách alebo že v predklone s vystretými kolenami nepoložíte dlane na zem. No a čo? O tom joga nie je. Dôležitý nie je cieľ, ale cesta. Naučíte sa vnímať samotný proces, zlepšenie o každý milimeter a zároveň dokážete rešpektovať svoje hranice a postupne ich dokonca posúvať.

10. Prinúti vás dať si prestávku

Práve pri joge neexistuje výhovorka, že nemáte čas. Práve keď sa na váš všetko valí, mali by ste vybrať karimatku. Joga vás dokáže zharmonizovať prakticky na počkanie, preto budete jej účinky vnímať najviac vtedy, keď neviete, kde vám hlava stojí. Pravdepodobne sa vám nepodarí odohnať všetky myšlienky, ale to nevadí, lebo práve tie, ktoré vám pri cvičení preletia hlavou, budú tie najdôležitejšie.

 

 

Facebooklinkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *