Čo vám o práci z domu nikto nepovie

Čo vám o práci z domu nikto nepovie

Práca z domu je pohodlná, nemusíte čeliť vetru ani dažďu cestou do kancelárie, nestrácate čas v dopravných zápchach, môžete si pospať a nikto vás nevyrušuje. K tejto idylickej predstave je však potrebné dodať pár vecí, o ktorých vám dopredu nikto nepovie.

Niekedy sa cítite uväznení

Ste totiž celý deň v tom istom prostredí, nevychutnávate si slniečko cestou do práce a cestou na obed sa neprejdete. Napriek tomu, že sa snažíte vyvetrať čo najčastejšie, sú dni, kedy sa vám to proste nepodarí a nestihnete ísť ani na prechádzku ani vybehnúť do obchodu. Vtedy sa vás ľahko môže zmocniť pocit, že ste len uväznení v tom istom byte. Celý váš deň sa totiž odohráva len na niekoľkých metroch štvorcových, a ak nemáte psa ani deti, musíte sa preventívne venčiť sami.

Ostatní majú pocit, že nepracujete

Všetci sa stretávame s tým, že naši príbuzní či známi majú pocit, že práca z domu znamená, že máme vždy čas. Môžeme im teda s čímkoľvek pomôcť, kedykoľvek sa im venovať a pracovať vlastne ani nemusíme. Ale nie, práca z domu nerovná sa byť nezamestnaný.

Už nikdy neprídete domov z práce

Ja som ten pocit zbožňovala – odchádzate z práce, tešíte sa, že máte voľno. Cestu domov z práce som si vždy doslova vychutnávala, bola to tá deliaca čiara, ktorá vás prenášala z práce k voľnému času. Nech sa ale pri práci z domu snažíte akokoľvek, takúto deliacu čiaru nikdy nedosiahnete, pretože aspoň tie maily si kontrolovať musíte a tá príjemná cesta z práce, ktorú máte len pre seba, tu už nikdy nebude.

Dress Code je dôležitejší ako si myslíte

Všetci síce stále vtipkujeme o tom, že môžeme pracovať v pyžame, ale tak sa morálka udržiava naozaj ťažko. Preto sa treba držať nad vodou aj tým, že sa ráno prezlečieme z pyžama, umyjeme si zuby, spravíme si čaj a sadneme za pracovný stôl. Nie každý deň nám to síce vyjde, ale práve tu sa snaha cení, pretože inak by sa mohlo stať, že by ste si prestali umývať zuby, celé dni boli len v pyžame, prestali sa postupne sprchovať, vychádzať z domu... A postupne zrejme stratili takmer všetky spoločenské návyky, ktoré nás naše mamy naučili v predškolskom veku.

Všetko vás rozptyľuje

Jasné, na začiatku máte pocit, že nemôže byť nič horšie, ako vadiť sa každé ráno s ďalšími šiestimi ľuďmi, či sa môže otvoriť okno. Pravdou je, že vás nebudú vyrušovať klebetné kolegyne, ale okrem nich vás bude rozptyľovať úplne všetko. Prach, neumytý riad, nesprávne naaranžované kvety a samozrejme, vždy bude aspoň jeden zo susedov prerábať, hrať na gitare, prípadne bude mať psa, ktorý prešteká celé dni.

 

 

Práca z domu má totiž, tak ako všetko, svoje výhody aj nevýhody. Netreba si ju teda predstavovať ako dokonalú harmóniu, skôr sa treba zmieriť s tým, že pracovať z domu sa musíte naučiť. 

 

 

 

Facebooklinkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *