Prečo by mali freelanceri cvičiť jogu

Prečo by mali freelanceri cvičiť jogu

Článok o joge sme tu už mali a dnes si prečítajte niečo o tom, prečo by jogu mali cvičiť práve freelanceri.  Prospieva totiž nielen vašim svalom, ale aj mysli a zároveň vám pomôže aj problémami typickými práve pre freelancerov.

1. Dodá vám energiu

Pracovali ste do tretej do rána, lebo inak by ste nestihli deadline? A vstávate o siedmej, pretože máte na obed stretnutie, na ktoré ste sa ešte nestihli pripraviť? Po hodinke práce si skúste na 20 minút zacvičiť. Zhlboka dýchajte, uvoľnite si krk, chrbát aj ramená, natiahnite si všetky svaly, ukončite niekoľkými minútami meditácie a ani sa nestihnete čudovať, odkiaľ sa berie tá energia na ďalšie povinnosti.

2. Naučí vás sústrediť sa

Skúšali ste niekedy tri minúty stáť na jednej nohe? Že by ste to nevydržali? Keď si budete v hlave prechádzať maily od klientov, asi len ťažko. Ale keď sa sústredíte na malý fliačik na stene pred sebou, vyprázdnite si hlavu a koncentrujete sa len na udržanie rovnováhy, po čase vydržíte aj päť minút. A táto schopnosť vám bude pomáhať aj keď sa budete potrebovať koncentrovať na svoju prácu a odfiltrovať všetko, čo by vás mohlo rušiť.

3. Budete flexibilnejší

A nielen v bedrových kĺboch! Vďaka joge však získate nielen celkovú fyzickú ohybnosť, ale aj otvorenú myseľ, pretože vďaka pravidelnému uvoľneniu budete proste menej zviazaný, otvorený iným riešeniam a stúpne aj úroveň vašej kreativity.

4. Zbaví vás bolesti chrbta

Prakticky všetci dnes pracujeme posediačky a hrbíme sa nad počítačmi, tabletmi a smartfónmi. Po dvoch mesiacoch jogy si na bolesti chrbta ani nespomeniete a dokonca sa zlepší aj vaše držanie tela. A ak by ste náhodou večer zaspali na gauči, stačí vám ráno pol hodinka jogy a stuhnutý krk alebo bolesť krížov po pár cvičeniach ustúpia.

5. Pomôže vám uvoľniť sa

My freelanceri si neustále kontrolujeme maily aj telefón, musíme byť totiž neustále k dispozícii svojim klientom, či už kvôli súčasným, minulým alebo budúcim projektom. Preto máme smartfón po ruke aj na rodinnom obede aj v čakárni u lekára. Pri joge ste ale odrezaní od vonkajšieho sveta a venujete sa len sebe. Celú hodinu bez telefónu a internetu proste nemyslíte na prácu. Veď to je úplná paráda!

 

 

 

Facebooklinkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *